čertovsky hezké místo

česky

automatický překlad

Informační centra, muzea a expozice

V současné době můžete získat turistické informace a přístup na veřejný internet i ve většině městských i místních lidových knihovnách v regionu. Celodenně např. v Křemži www.knihovnakremze.estranky.cz, v Netolicích www.knihovnanetolice.estranky.cz nebo v Malovicích.

Na stránkách Městské knihovny Prachatice - Regionálního střediska knihovnicko informačních služeb, je možné najít seznam všech veřejných knihoven regionu Prachatice včetně kontaktů, výpůjční doby a odkazů na jejich či obecní webové stránky. Více zde.

Památník Petra Chelčického v nově rekonstruovaném historickém špýcharu v Chelčicích. Více zde.

Mlýn Zlatá Koruna - expozice mlynářství a vorařství - více zde.

Nové Infocentrum v Holubově pod Kletí - více zde.

Nové infocentrum na Blatech v Plástovicích - více zde.

Infocentrum a muzeum Netolice

Muzeum Netolice, Zdroj: Oldřich Petrášek

Informační centrum a Muzeum JUDr. Otakara Kudrny v Netolicích je jako jediné z regionu je otevřeno celý rok. Sídlí v nejzachovalejším renesančním domě na netolickém náměstí. Kromě zajímavé muzejní expozice vám pracovníci poskytnou informace o turistické a další sportovní nabídce, památkách, programech pro volný čas, jízdních řádech, možnostech ubytování a stravování. Infocentrum zajišťuje také prodej map, průvodců, pohlednic a upomínkových předmětů. Návštěvníkům je k dispozici počítač s napojením na internet a síť informačních středisek. Mimo otevírací dobu je možno použít infobox s napojením na internet, který je umístěn zvenku na budově infocentra.

Otevírací doba:

květen až srpen úterý - neděle 9.00 - 12.00, 13.00 - 16.00 hodin
září pondělí - pátek 9.00 - 12.00, 13.00 - 16.00 hodin
říjen až duben pondělí - pátek 9.00 - 12.00, 13.00 - 15.00 hodin
středa 9.00 - 12.00, 13.00 - 17.00 hodin

muzeum Netolice, Zdroj: foto : Oldřch PetrášekAdresa a kontakt:
Muzeum JUDr. Otakara Kudrny
Mírové náměstí 248
384 11 Netolice

Telefon, fax: 388 324 251
E-mail: info@netolice.cz

WWW: http://info.netolice.cz/

http://muzeum.netolice.cz/

www.sumavanet.cz,

www.netolice.cz

Infocentrum Holašovice

V infocentru se dozvíte vše o Holašovicích a okolí. Navštívit můžete také stálou výstavu ukázky řemesel a lidové kultury. Vprovozu je již igalerie, kde můžete shlédnout výstavu obrazů nebo fotek. Vstup do všech částí infocentra je zdarma.

Holašovice-infocentrum, Zdroj: Oldřich PetrášekHolašovice - infocentrum vnitřek, Zdroj: Oldřich Petrášek

Otevírací doba:
duben - listopad: úterý - sobota 9:00 - 17:00; nepravidelně také neděle. WWW: www.holasovice.eu

tel. 387 982 145
e-mail: infocentrumholasovice@seznam.cz

Selský dvůr Holašovice

V Holašovicích na návsi je možnost navštívit v č.p. 6 také Selský dvůr z r. 1530. Expozice života jihočeské vesnice s více jak 250 předměty připomíná způsob hospodaření do 1. pol. 20.století. Otevřeno je zde denně od 9 - 18 hod. Holašovice náves 1, Zdroj: foto: Mirka Malenová

Selský dvůr Holašovice, Zdroj: Oldřich Petrášek

Infocentrum Zlatá Koruna

Informační služby v Zlaté Koruně jsou poskytovány návštěvníků pouze v letních měsících. IC poskytuje informace o ubytování a stravování v obci a okolí, vlakovém a autobusovém spojení, možnostech sportovního a kulturního vyžití, programy kin, divadel, koncertů atd. v okolí (v klášteře Zlatá Koruna, v Č. Krumlově, Č. Budějovicích atd.). K dostání jsou mapy, průvodce, pohlednice, poštovní i turistické známky, letáky a prospekty.

Otevírací doba:
červenec a srpen: 9:00 - 13:00, 14:00 - 17:00

Adresa a kontakt:
Infocentrum (v budově obecního úřadu čp. 41 - vedle kostela)
Zlatá Koruna 41
381 01 Český Krumlov 1
Telefon: 380 743 275
WWW: www.sweb.cz/zlatakoruna

Infocentrum a muzeum Chvalšiny

Muzeum Schwarzenberského plavebního kanálu ve Chvalšinách, pohled do expozice, foto: Lubor MrázekChvalšiny jsou východiskem jak do Blanského lesa tak do nově zpřístupněné části vojenského výcvikového prostoru Boletice. Informační středisko sídlí na chvalšinském náměstí pod kostelem, v budově muzea s expozicí věnované rodáku Josefu Rosenauerovi, staviteli schwarzenberského kanálu.

Otevírací doba:
duben - říjen: úterý - neděle 13.00 - 16.00 hod.

Adresa a kontakt:
Chvalšiny 124
382 08
Telefon: 380 739 183, 380 739 245
E-mail: muzeum.chvalsiny@tiscali.cz
WWW: www.chvalsiny.cz

Školní minimuzeum Strýčice

V Základní škole Strýčice je zřízena historická expozice „Selské dovednosti“. Návštěvu je nutné předem domluvit u pana školníka.

Více na stránkách Základní školy Strýčice.

Expozice v Křemežském mlýně

VKřemži je možno po dohodě s majitelem Křemežského mlýna panem Čížkem, navštívit minimuzeum mlynářství a vodní elektrárnu ještě s originálním Křižíkovým zařízením, které vyrábí elektřinu již od roku 1906. Mlýn naleznete v úzké uličce vedoucí pod úřadem městyse.

Křemežký mlýn - muzeum, Zdroj: Oldřich PetrášekKřemežký mlýn - pamětní deska, Zdroj: Oldřich PetrášekKřemežký mlýn - muzeum 2, Zdroj: Oldřich Petrášek