čertovsky hezké místo

českyDeutschenglish

automatický překlad

S Peklíkem na lyže

Kam v zimě na lyže? Zažijte zimní radovánky s Peklíkem

Využijte nenáročného terénu a krásné zimní přírody ke sněhovým radovánkám. Region Blanský les – Netolicko Vám nabízí aktivní trávení zimních měsíců. Nechce-li se vám trávit dalekou cestu do velkých lyžařských středisek, máme pro vás připraveny tyto skiareály a upravované běžecké trasy:

Sjezdové lyžování

Sjezdovky najdete v regionu především v okolí Kletě. Svým charakterem jsou vhodné především pro méně náročné lyžaře (rodiny s dětmi) a jsou dobře dostupné jak z Českých Budějovic, tak z Českého Krumlova:

1. Skiklub Chmelná

Sjezdovka se nachází v blízkosti malé obce Chmelná pod Kletí, na svahu vrchu Vinná v nadmořské výšce asi 550-600 m. Vzdálenost od Českých Budějovic je 25 km a od Českého Krumlova asi 20 km. V blízkosti vleku (poma) je parkoviště zdarma, včetně možnosti rychlého občerstvení. Možnost i večerního lyžování. Provozovatelé se za pomoci rolby také starají o běžecký okruh kolem vrchu Vinná, dlouhý asi 3,5 km, a prodloužený okruh směrem k Nové Vsi, který měří asi 7 km. Celá trasa vede po otevřených loukách.

Více na http://mujweb.cz/sport/skiklub-chmelna/.

Informace o aktuální sněhové pokrývce: www.jihoceskykraj.info/skiklubchmelna

2. Skiklub Rohy

se nachází v sedle hlavního hřebene Blanského lesa v příjemném prostředí chráněné krajinné oblasti mezi obcemi Brloh a Chvalšiny na svahu vrchu Albertov. Nadmořská výška lyžařského terénu je 700 – 800 m.n.m. Délka sjezdovky je 500 m a přepravní kapacita vleku poma je 600 osob/hodinu, takže front se opravdu bát nemusíte.

Aktuálně o sněhové pokrývce navštivte stránky klubu: skiklubrohy.wz.cz

3. Skiareál Podklazí – Křemežské louky

se nachází u osady Krásetín v blízkosti lanové dráhy na Kleť, v nadmořské výšce 600-700 m. Délka sjezdovky je také cca 500 m a ani zde se fronty netvoří. Vlek - kotvičky. Občerstvení v turistické chatě.

kontakt: Jan Mejzlík tel. 723 020 105

4. Sjezdovka na Kleti

je nejzajímavější a nejprudší sjezdovkou z naší nabídky, je určena spíše pro náročnější lyžaře. Obtížnost je daná také tím, že se sjezdovka v současnosti neupravuje. Možná se ale v brzké době dočkáme změny...(a kvalitního vleku, který zatím chybí)

Na vrcholek Kleti vás vyveze lanovka, která je v provozu o víkendech v hodinových intervalech, ve všedních dnech v zimním období nepravidelně.

Aktuálně o provozu lanové dráhy: www.holubov.cz

5. Sjezdovka Kluk

Sjezdovka se nachází na východním svahu vrchu Kluk, poblíž obce Slavče v nadmořské výšce asi 550 m. Přístup je vlevo od silnice na Slavče. Parkování a občerstvení je v místě.

Více na www.skikluk.wz.cz


Běžecké trasy

udržované běžecké trasy se v regionu Blanský les – Netolicko nachází především v okolí hory Kleť (1.084 m n.m.). Lyžaři zde najdou více než 50 km vyznačených a upravovaných běžeckých stop. U startovacích bodů jsou umístěny informační tabule s označením, kde se lyžař nachází, aktuální stav sněhové pokrývky a teploměr. Nejvhodnějšími startovacími body s možností pohodlného zaparkování jsou:

  • Krásetín – dolní stanice lanové dráhy na Kleť
  • Vyšný u Českého Krumlova – Podhájí
  • Obec Chvalšiny
  • Obec Brloh – Rohy – Nová Hospoda

Přehled tratí, včetně podrobných map, aktuálního stavu stop i počasí naleznete zde na Oranžovou stopou v Blanském lese.

S Peklíkem na lyže, mapa

Peklíkův tip: blízko na Šumavu...
Hledáte další možnosti lyžování? Už vás zdejší tratě a mírné sjezdovky omrzeli? Využijte Skibusů k cestě na Šumavu. Zastávku mají v Netolicích nebo Č.Krumlově. (aktuální jízdní řády na www.skitrans.cz)

Informace o aktuální sněhové nadílce a stavu stop na Šumavě najdete na www.bilastopa.cz

S dětmi můžete vyrazit i na sjezdovku na Libínském Sedle u Prachatic, více na http://www.sjezdovkalibin1096.cz/index.htm

Pokud se nalézáte v jižní části našeho regionu máte již jen skok na Lipensko s jeho lyžařskými areály.