čertovsky hezké místo

českyDeutschenglish

automatický překlad

S Peklíkem za rybami

Region Blanský les – Netolicko je lokalitou, která uspokojí nadšence rybářského sportu i rybí gurmány. Společně s Českým rybářským svazem jsme pro vás připravili tuto nabídku:

Sportovní rybolov

V regionu Blanský les - Netolicko lze sportovní rybolov provozovat na celé řadě rybníků a potoků. Nejlepší co ale u nás máme, je řeka Vltava.

Vltava - pstruhové revíry
Vltava 24 a Vltava 25
Vlatava - jez u Zlaté KorunyProtože se charakter řeky od Zlaté Koruny podstatně mění jsou od jezu ve Zlaté Koruně až k jezu v Rožnově v Českých Budějovicích pstruhové revíry. Zde ulovíte na mušku či třpytku ty největší pstruhy, o kterých se Vám dosud jen zdálo. Protože tu plavou opravdu „mackové“ je míra pstruha obecného zvýšena na 45 cm.

K revírům patří také spodní část Mlýnské stoky od silničního můstku ve Zlaté Koruně. Zákaz rybolovu platí od 16.4 do 15.6.

Vltava - mimopstruhové revíry
Ostatní části řeky Vltavy – tedy od Zlaté Koruny do Českého Krumlova a od jezu v Českých Budějovicích v Rožnově dále po proudu je revír mimopstruhový.

Bezdrevský potok
Bezdrevský potok známý také jako Netolický určitě využijí rybáři pobývající na Netolicku. Potok je rozdělen opět na několik revírů, podle charakteru potoka.

Pstruhový revír Bezdrevský potok 3 začíná od soutoku Bezdrevského potoka s Třebanickým potokem. Proti proudu se chytá na obou potocích, na Bezdrevském končí revír u silničního mostu Lhenice – Horní Chrášťany (České Budějovice). Na Třebanickém potoce je revír až k Třebanické nádrži (která do revíru nepatří).

Dále po proudu, od soutoku Bezdrevského s Třebanickým potokem pokračuje mimopstruhový revír Bezdrevský potok 2. Ten prochází Netolicemi a pokračuje až k novému jezu nad Soudnou tůní pod obcí Sedlec. Dále od tohoto místa začíná mimopstruhový revír Bezdrevský potok 1.

Brložský potok
Od Ktiše přes Brloh protéká zajímavý pstruhový potok, který se u Dívčího Kamene vlévá do Vltavy. Někdy je označován jako Křemžský potok. Součástí revíru je i nádrž u Dívčího Kamene, kde je povolen lov na plavanou a položenou. V úseku od vtoku do Vltavy až k hrázi nádrže Dívčí Kámen je CHKO - zákaz rybolovu. Tento revír najdete v rybářských revírech pod označením Brložský potok 1

Rybářské rybníky
Jste-li zastánci klidného posezení u rybníka uvádíme v následujícím přehledu pro vás to nejzajímavější (rybářské rybníky vždy patří pod určitý revír) :

Rybník Dolní naleznete v Litvínovicích u Českých Budějovic jeho celková rozloha je 1,19 ha. (součást revíru Litvínovický potok)

Rybník Štilec se svými 11,60 ha naleznete nedaleko Kamenného Újezdu. Výhodou je snadný přístup k rybníku autem. (součást revíru Litvínovický potok)

Na obou těchto rybnících platí zvláštní místní povolenky.

Rybník Mnich (11 ha) najdete jen pár metrů od netolického náměstí a Mollerovský rybník (1,3 ha) jen kousek nad  Netolicemi u "staré budějovické" silnice. Oba patří k revíru Bezdrevký potok 2. Na rybníku Mollerovském platí pouze zvláštní místní povolenky. U Netolic pak rybník Osule.

Ktišská nádrž (6,2 ha) a Holubovský rybník (1,0 ha) jsou napájené Brložským (Křemežským) potokem. Proto oba rybníky patří do mimopstruhového revíru Brložský potok 2.

Podnovoveský rybník u Nové Vsi má vlastní stránky zde.

Nabídku doplňují i Podevrážský rybník u obce Čakov a kousek dále na sever u Zlivy rybník Jaderný. Oba patří do správy Rybářství Hluboká. Rybářství Hluboká a.s. provozuje pro všechny příznivce stále populárnějšího lovu na dírkách lov na dírkách na rybníce Mydlovarský. Rybník o rozloze 34 hektarů se nachází nedaleko městečka Zliv. Je bohatě zarybněn pstruhem duhovým a štikou.Více informací naleznete na: www.hluboka.rybarstvi.cz/jaderny.html

Jak chytat legálně?
Výdejny rybářských lístků: při propadlém rybářském lístku navštivte magistrát velkých měst: Prachatice, České Budějovice, Český Krumlov.

Kde koupit povolenku?
Jste-li majitel rybářského lístku a nemáte platnou povolenku, nezoufejte. Pro rybáře z jiných krajů není problém si ji u specializovaných prodejen dokoupit.

Seznam prodejních míst:

České Budějovice:

  • JčÚV ČRS, Zahrádky 237, 373 82 Boršov nad Vltavou, +420387250454
  • MO ČRS č. 1, Trocnovská 490, 370 04 České Budějovice, +420387425967
  • MO ČRS č. 2, Lidická 191, 370 07 České Budějovice, +420386466330
  • Rybářská prodejna, Hradební 30, 370 01 České Budějovice, +420387318817
  • Ráj rybářů, M. Vydrové 22, 370 06 České Budějovice, +420386356269, rajrybaru@tiscali.cz

Český Krumlov:

  • MO ČRS, Na Ostrově 86, 381 01 Český Krumlov, +420380712532
  • Infocentrum , náměstí Svornosti 2, Český Krumlov +420380711183
  • Rybářská prodejna Pod svatým Duchem 271, 381 01 +420380728219
  • Netolice: Dirnová Lenka, Václavská 86, tel. 388 324 012
  • Husinec: MO ČRS, Husinec 384 21, +420388384146

Rybářské závody
V září MO Křemže pořádá rybářské závody na Holubovském rybníku
více na www.crscb.cz

Výlovy rybníků

Podroužek – výlovy starobylého rybníka Podroužek u Netolic (30 ha) se konají každoročně na přelomu září a října. V roce 2011 se koná v neděli 16. října v rámci oslav Rožmberského roku.

Výlov PodroužkuZajištěn je doprovodný program s možností nákupu kaprů, rybích specialit a jihočeskou muzikou. Akci pořádá Školní rybářství Protivín. Kalendář výlovů naleznete zde nebo v informačním středisku v Netolicích.

Zajímavé jsou i výlovy Dehtáře, rybníků v okolí Dubného, dalších Netolických rybníků i Bezdrevu, kde se koncem října při příležitosti jeho výlovu konají Jihočeské rybářské slavnosti.

Fotoreportáž z výlovu Podroužku 2011

 

Rybí kuchyně

Kam za rybími specialitami?

Hotel a restaurace na Točně
Rodinný podnik s 15letou tradicí naleznete v Plané u Českých Budějovic. Z rybí nabídky doporučujeme rybí filety ze pstruhů a lososa nebo specialitu „Rybí variace“.

Radniční restaurace náměstí Křemže
Restauraci naleznete ve spodní části náměstí, přímo pod budovou úřadu městyse Křemže. Kromě víkendových kuchařských akcí našeho šéfkuchaře, můžete ochutnat na grilu upraveného pstruha s jogurtovým přelivem nebo lososa v kukuřičných lupíncích.

Čestvého pstroužka, kapra nebo štiku si můžete dát v restauraci Blata v Sedleci a na dobrou rybičku můžete narazit i netolických restauracích V Podloubí, na Rychtě nebo na Podroužku.